Sauna znana jest człowiekowi od tysięcy lat. Stosowali ją między innymi starożytni Grecy i Rzymianie oraz wiele kultur wschodu. Dziś kojarzy się ona najczęściej z krajami Skandynawskimi, gdzie z gorącej sauny wychodzi się prosto w śnieg.

Sauna jest niewielkim odizolowanym pomieszczeniem, w którym temperatura sięga 80-120 stopni Celcjusza, a powietrze w niej znajdujące się ma niską wilgotność. Wnętrze sauny wykonane jest z drewna abachi, charakteryzującego się dużą odpornością na wysoką temperaturę. Sercem sauny jest piec elektryczny, który wytwarza odpowiednią temperaturę. Do akumulacji ciepła używa się specjalnych kamieni, które nagrzewając się, dłużej utrzymują określone parametry wewnątrz pomieszczenia.

Sauna parowa Przemyśl - POSiR
Cennik:
Ilość osób Cena/Czas/Osób
1 osoba 20 zł/60 minut/1 osoba
2 osoby 20 zł/60 minut/2 osoby
3 osoby i więcej 10 zł/60 minut/1 osoba
Karnet na 5 wejść 1 osobowych /po 60 min/ 80 zł/
* z sauny jednocześnie mogą korzystać 4 osoby

POSIR Benefit system Multisport
POSIR - FIT Profit
fit flex
Sauna leczy:

Wielu lekarzy zaleca korzystanie z sauny w terapii nadciśnienia tętniczego. Udowodniono także, że wysoka temperatura i rozgrzewanie ciała są skutecznym sposobem wspomagania leczenia wielu innych schorzeń. Są wśród nich dolegliwości układu kostno - mięśniowego, sercowego czy oddechowego.

Sauna polecana jest w przebiegu chorób takich jak: Przeciwwskazania:

Istnieje też kilka przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z sauny. Osoby ze zmianami miażdżycowymi, niewydolnością krążenia, nerek, wątroby, grzybicą, gruźlicą, schorzeniami o charakterze reumatoidalnym oraz chorobami oczu (jaskra, daltonizm) powinny unikać nadmiernego ogrzewania ciała.
Sauna parowa Przemyśl - POSiR Wskazówki:

Wybierając się do sauny, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Wtedy przebywanie w tym pomieszczeniu będzie efektywne,ale przede wszystkim bezpieczne dla nas samych i osób współtowarzyszacych.

Sauna jest narodowym wynalazkiem fińskiego narodu. Od dawna ci Skandynawowie zachwalali jej zbawienne działanie dla zdrowia, urody i ducha. Dzisiaj wiemy na pewno, że Finowie nie mylili się, bo sauna rzeczywiście wywiera pozytywny efekt na nasze zmęczone codziennym życiem ciało.
POSiR
Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji      37-700 Przemyśl , ul. Mickiewicza 30     tel./fax. : 16 678 57 58      email: sekretariat@posir.pl